Ruppert Karolína

K hudbě jsem měla vztah již od dětství. Mé vysněné povolaní nebylo letuška ani prodavačka, ale vždy zpěvačka. Nicméně, začala jsem flétnou u pana profesora Žilky ve čtyřech letech. O dva roky později jsem flétnu doplnila o zpěv a hru na klavír v LSU, kde jsem zpívala i v místním sboru. Od 10ti let jsem účinkovala s Bambini di Praga. Následně jsem se zpíváním pokračovala v muzikálech Hamlet, Golem a Cats, v kapelách Yahoozna, Gang ala Basta a jako vokalistka 5 let po boku Kamila Střihavky v kapelách Woo-doo Band a BSP.
V současné době vystupuji s kapelou BisQuite Time.
Dodnes navštevuji hodiny zpěvu u prof. Hany Peckové.

Myslím si, že hudební sluch a rytmus máme v sobe každý. Ke kritice méně nadaných dětí a následnému "zablokovaní" začíná velmi brzy na školách, kde není nedostatek prostoru pro hudební výchovu a na individuální přistup není čas.

V praxi, kterou s dětmi mám (hlídala jsem děti od 3 měsíců do 7mi let), se mi osvědčilo kombinovat zpěv s nenáročným pohybem, který je důležitý pro rytmus a pomůckami, které usnadňuji dětem zapamatováni textu. Kromě českých písniček bych děti ráda naučila i pár anglických.

(Aktualizace: 26.1.2012)Fandíte nám?

Podpořte nás na GIVT.cz!
  1. Nakupujte v oblíbených e-shopech
  2. Část z vaší útraty půjde nám
  3. Vy nezaplatíte ani korunu navíc!