Projekty 2014

Projekty, realizace, popis jednotlivých projektů pro rok 2014/15 Projekt Žena v kurzu - od září 2012 Poskytnutí bezplatného hlídání dětí maminek navštěvujících kurz Žena v kurzu ( www.zenavkurzu.cz)

MAS Dolnobřežansko - od 1.1.2013 Břežánek se stal partnerem projektu MAS Dolnobřežansko o.p.s. Starostové regionu Dolnobřežansko se rozhodli, že založí obecně prospěšnou společnost s názvem MAS Dolnobřežansko. Zkratka MAS znamená Místní akční skupina (správně skupina pro místní akce). Jedná se o společenství lidí, obcí, firem a neziskových organizací se společným cílem rozvoje daného regionu, který v tomto případě tvoří obce Březová Oleško, Dolní Břežany, Jesenice, Libeř, Ohrobec, Okrouhlo, Vestec, Vrané nad Vltavou, Zlatníky Hodkovice a Zvole.

Divadlo nejen pro děti - březen 2014 Z poskytnutého grantu MAS Dolnobřežansko jsme připravili nedělní divadlo s občerstvením pro děti a rodiče zcela zdarma.

Sbírka oblečení - březen a říjen 2014 Sbírka oblečení v rámci dětské burzy v Břežánku. Darované a neprodané oblečení pro Břežánek jsme z březnové burzy věnovali dětskému centru Klokánek v Praze 4 a z říjnové burzy jsme oblečení předali do domova Sue Ryder, pro prodej při akci Dobročinný bazárek pro rodiny s dětmi.

Vítání občánků -duben, říjen 2014
Zajištění dáků pro děti ku příležitosti akce Vítání občánků. Akce proběhla v Dolních Břežanech a v Ohrobci.

Celé česko čte dětem, www.celeceskoctedetem.cz - červen 2014 4. TÝDEN ČTENÍ DĚTEM od 1. do 7. června 2014 v městech a obcích v České republice. Celý týden je svátkem dětí a literatury. Břežánek se zapojuje projektem čtení v Miniškoličce a výrobou pohádkových postav.Čtení je dobrodružství!,Čtení je radost! Cílem TÝDNE ČTENÍ DĚTEM je také vyburcovat rodiče a dospělé k ochraně dětí před hrozbou falešných hodnot masové kultury. Jedná se o zcela ojedinělý projekt podporující vzdělanost národa a vazby v rodině.

Prázdninová soutěž - červenec, srpen 2014 Prázdninová výtvarná soutěž - obrázek z letních prázdnin pro děti do 12 let. Tři nejlepší obrázky vybere Lucie Bílá.První cena vstupenky na dětské představení v diadle Ta Fantastika.Vyhlášení vítěze na akci Svatováclavské slavnosti, pořádané obcí Dolní Břežany.

Divadelní podzim pro děti i rodiče -září, říjen, listopad 2014 Projekt podpořen z PROGRAMU NA PODPORU AKTIVIT V OBLASTI KULTURY, SPORTU A VOLNÉHO ČASU PRO ROK 2014

Hamánek - říjen 2014
Soutěž s Hamánkem -- vybavení a finanční odměna pro vítěžné MC. Sbírka víček od dětských přesnídávek zn, Hamánek. nasbíraná víčka poputují na recyklaci a výtěžek ze sběru Hamánek věnuje na charitativní účely.

WELEDA - listopad 2014 Centrum Břežánek se zapojilo do soutěže o ceny zn. WELEDA.
Týden s VZP - prosinec 2014 Od 1.do 4.12. 2014 proběhne v Břežánku Týden s VZP. Hostesky VZP, podají nové informace o aktuálním programu, službách a benefitech pojišťovny. Dozvědět se můžete vše, co Vás zajímá, vyplnit si anketu zdravého životního stylu a odnést si drobné dárky, které pro Vás VZP připravila. VZP se také podílí na dárkách pro děti při akci -Mikulášská nadílka 5.12.2014!
Soutěž portálu Kam s dětmi a portálu Rodina nás baví
Portál www.kamsdetmi.cz ve spolupráci s portálem www.rodinanasbavi.cz vyhlásil výtvarnou soutěž určenou pro mateřská centra, školy, školky a podobné kolektivy. Pro výherce jsou připraveny zajímavé ceny. Tvoření na téma „podzim". Centrum Břežánek se umístilo na třetím místě, výhra je dětská kniha.

Čerta se nebojíme - prosinec 2014
Projekt podpořen z PROGRAMU NA PODPORU AKTIVIT V OBLASTI KULTURY, SPORTU A VOLNÉHO ČASU PRO ROK 2014**.**Břežánek pořádá Mikulášskou nadílku pro nejmenší. Součástí akce je divadelní představení O čertovi Pletošejlovi a příchod samotného čerta a Mikuláše.

Zapojujeme se do projektů Sítě mateřských center:Křídla a kořeny naší rodiny - duben 2014 Kampaň Sítě mateřských center o.s. k 20.výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN. Centrum Břežánek z.s. se připojuje k celoroční kampani Sítě mateřských center o.s. Křídla a kořeny naší rodiny projektem: Dětská knížka
Při příležitosti Mezinárodního dne dětské knihy 2.dubna 2014budou děti z Miniškoličky vyrábět v průběhu dubna vlastní dětskou obrázkovou knížku. Pod vedením zkušených lektorek a zapojením vlastní fantazie vzniknou jistě jedinečné knihy.
Akce bude podpořena četbou dětských knih. Z akce bude pořízena fotodokumentace kke shlédnutí na www.brezanek.cz a knihy budou vystaveny v postorách centra a na www.kridla-koreny.cz.


Jeden jogurt denně - červen 2014
Projekt Jeden jogurt denně- podpora konzumace kysaných mléčných výrobků.Společný projekt Českomoravského svazu mlékárenského, Společnosti pro výživu a mlékáren.

Dětské obrázky - říjen 2014
Dětské obrázky pro oceněné firmy na celorepublikové úrovni v soutěži Společnost přátelská rodině. Dětský obrázek potěší každého, a tak Síť MC věnuje oceněným firmám na celorepublikové úrovni vedle certifikátu i dětský obrázek rodiny. Děti z Miniškoličky Břežánku se do této výtvarné akce také se svými kresbami zapojily.

Spolu pro MC
Projekt Spolu pro mateřská centra vyrostl z potřeb mateřských center (MC) a jim NA MÍRU. Síť MC vyzvala centra, aby prostřednictvím internetového dotazníku sepsala svoje materiální potřeby, bez nichž se neobjedou nebo které potřebují k rozvoji a zkvalitnění své práce. více o projektu na www.spolupromc.cz

Projekty minulých let:

(Aktualizace: 12.4.2021)